Podzespoły komputera

Recenzja karty graficznej Palit GeForce GTX 1050 Ti DUAL (rok wydania 2016)

Deweloperzy nadal testują nieobudowane modele kart GeForce GTX 1050 Ti. W mojej recenzji mam do zaoferowania kartę graficzną firmy Palit. W ostatnim czasie stała się konkurencyjna na rynku akceleratorów graficznych i zaczęła nawet przebijać się do grona producentów dużych marek.
Chciałbym powiedzieć, że deweloperzy obrali właściwy kierunek rozwoju, podnosząc jakość swoich produktów, które są w stanie konkurować na rynku.
Nowy 2016 Palit GeForce GTX 1050 Ti Dual OC, był niedrogą i dobrą opcją do niewygórowanych zadań.

Model ten ma niedopracowany styl i produktywny system chłodzenia, pobór mocy wynosi 75W i jest to w zupełności wystarczające. System ten pozwala na uzyskanie optymalnej wydajności temperaturowej przy niskim poziomie hałasu. Obecność fabrycznego overclockingu, dobra dostępność w sprzedaży i niewielka cena robią swoje.
GTX 1050 Ti Dual OC został wyposażony w dwa wentylatory TurboFan Blade, kondensatory stałe, dławiki ferrytowe oraz ulepszony system modulacji szerokości impulsu.

Pakowanie i wysyłka

GeForce GTX 1050 Ti to produkt do bezpretensjonalnej rozgrywki, zapewniający odpowiednią wydajność w rozdzielczości Full HD przy maksymalnych ustawieniach i bez antyaliasingu. Ta karta graficzna posiada 4GB pamięci wideo w standardzie GDDR5, system chłodzenia z dwoma wentylatorami oraz fabryczny overclocking.

Karta graficzna sprzedawana jest w czarnym kolorze z złotym odcieniem w standardowej wielkości pudełku. Na przedniej stronie znajduje się nazwa marki, podkreślone skrzydełka oraz nazwa modelu.

Na tylnej stronie znajdują się dane techniczne w różnych tłumaczeniach. Wymagania stawiane systemowi są na razie niewielkie: wymagane zasilanie od 300 W.

W nieprzezroczystej folii znajduje się lekki kartonik, w którym umieszczona jest karta graficzna. Palit GeForce GTX 1050 Ti Dual OC znajduje się między innymi w antystatycznym opakowaniu.

Pakiet zawiera
:Podręcznik użytkownikaDrivery
na płycie (heh, wciąż płyta)

Wygląd i wymiary

Jest to wystarczająco duża karta graficzna o dyskretnym wyglądzie w ciemnej kolorystyce. Mamy tu plastikową obudowę bez żadnych elementów ozdobnych i obecności podświetlenia, są wystające wstawki i śrubki na obwodzie z sześciokątnym łbem. Długość wynosi 22cm. Przygotuj się na to, że zakryje on dwa gniazda rozszerzeń na płycie głównej.

Na krawędziach slotów dobrze widać wewnętrzną strukturę płytki drukowanej z umieszczonym na niej aluminiowym radiatorem oraz jest dostęp do wylotu gorącego powietrza.

Przeciwległa strona karty graficznej nie posiada żadnej płytki ochronnej. Płyta posiada luźny układ elementów, a także plombę gwarancyjną na jednym z mocowań.

Z tyłu znajdują się 3 cyfrowe wyjścia wideo - DVI-D, HDMI i DisplayPort. Na powierzchni siatki znajdują się charakterystyczne szczeliny w kształcie plastra miodu, które umożliwiają wydostawanie się ogrzanego powietrza.
Aluminiowa chłodnica, bez żadnych rurek cieplnych, jest przedmuchiwana przez dwie chłodnice FirstD jednocześnie. Styka się on tylko z rdzeniem graficznym (chłodzi tranzystory). Narzędzie Palit Thunder Master, dostępne na dysku, pozwala na zmianę prędkości i kierunku obrotów śmigieł.

Zasilanie dostarczane jest przez dodatkowe 6-pinowe złącze, podobnie jak w wersji OS, co docenią osoby chcące podkręcać. Pobór mocy wynosi 75W (wersja OS to 75W).
GTX 1050 Ti Dual został wykonany na autorskiej płytce drukowanej. Posiada przewymiarowaną tablicę oraz czterofazowy system zasilania 3+1. Pracuje tu układ GP107-400-A1 z 768 shaderami, 48 blokami tekstur i 32 blokami rasteryzacji. Rdzeń pracuje z częstotliwością 1290 MHz (OS - 1366 MHz). Płyta jest zasilana przez układy firmy Micron.
Wymiary karty graficznej to 220 mm długości i 111 mm szerokości.

Overclocking

Podkręcanie zostało wykonane ręcznie. Udało mi się podkręcić częstotliwość rdzenia karty graficznej z 1366 MHz do 1460 MHz, a pamięć graficzna została podkręcona tylko do 2235 MHz.

Test jest

Karta graficzna była testowana na komputerze:

Zainstalowane 2 karty pamięci RAM 8GB.

W załączeniu zrzuty ekranu z programu techpowerup gpu-z

Testowane również w grze Grand Theft Auto V na maksymalnych ustawieniach

Nagranie wideo z przedstawienia

Wniosek

Podsumowując, co chcę powiedzieć o Palit GeForce GTX 1050 Ti Dual? Kartę graficzną odebrałem pod koniec 2018 roku (wtedy jeszcze w rozsądnej cenie, górnicy niech będą przeklęci). Do gier w FullHD jest moim zdaniem idealny. Jeśli chodzi o hałas, jestem całkiem zadowolony z tego, że nie jest głośny, nie ma żadnych obcych dźwięków podczas pracy. Jeśli chcesz, możesz go podkręcić. Pod obciążeniem (gry) nie wykazywały wysokich temperatur. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Zobacz również