Komputery i laptopy

Montaż biały-PC

Dzień dobry wszystkim, drodzy czytelnicy, dzisiejszy artykuł chcę poświęcić montowaniu białych pc, na dworze zima, a białe montaże nie często ktoś montuje, ale wygląda to bardzo ładnie i efektownie. Cóż, nie owijajmy w bawełnę i przejdźmy do rzeczy. Dla fanów Intela przygotuję kolejny artykuł, jeśli jesteś zainteresowany wejdź na mój profil i przeczytaj.
Dziś nasz system będzie oparty o AMD. Mamy zamiar zrobić to na średnim budżecie. Mamy koniec 2020 roku i jestem pewien, że większość graczy, projektantów i zwykłych użytkowników będzie miała monitory 2k. Dlatego zamierzamy zrobić nasz system tak, aby był w stanie grać w gry/programy na wysokich ustawieniach 2k. No to jedziemy.


Procesor

Do pracy wykorzystamy procesor AMD RYZEN 5 3600 OEM.

Doskonały procesor za swoje pieniądze. 6 rdzeni 12 wątków i niskie TDP na poziomie 65 W.


Płyta główna.

Płyta główna ASUS PRIME B550-PLUS.

Co mogę powiedzieć o sobie, świetna płyta główna z obsługą prędkości pamięci do 4600. Są tam wszystkie niezbędne i potrzebne porty.


RAM Crucial Ballistix RGB White [BL2K8G32C16U4WL] 16 GB.

Doskonały RAM za swoje pieniądze, z częstotliwością 3200, a wszyscy wiemy, że Ryazan wymaga operativochku o wysokiej częstotliwości.

P.S. Dla cwaniaków, którzy napiszą, że "yyyy przepłaca za rgb" (Dla cwaniaków, którzy piszą "przepłacasz za rbs", każdy wie, że można dostać taki bez rbs).

Obecnie standardem jest już 16 gigabajtów pamięci RAM, dla wielu gier i aplikacji przehulało 10+ gig. W przyszłości można się jeszcze bardziej rozwinąć.


Karta graficzna KFA2 GeForce GTX 1660 Super EX White (1-Click OC).

Videokartochku, wziął trochę zawyżoną cenę, ale ponieważ sobratchka biała, to najlepiej się nadaje, videokartochku bardzo dobrze się pokazuje.

Z funkcji powiem, że ma przycisk, przez który można podkręcić bez wahania videokartochku, tym samym dodać sobie FPS.


Jeśli chodzi o magazyny to będziemy mieli dwa. Jeden dysk SSD na 512 dla systemu i oprogramowania. A drugi SSD na terabajty, na oprogramowanie, gry i inne pliki.

Po prostu dobry dysk SSD nvme w dobrej cenie. Ja osobiście używam tego samego.


Drugi ѕѕԁшки, cwaniacy, którzy piszą "kokokoko nadpłata". Drugie zaskoczenie, cwaniacy którzy piszą "kokoko przepłaca", ja mogę mówić za siebie, przerobiłem wiele usd i zrozumiałem że lepiej nie oszczędzać, tutaj dostajemy świetne usd za terabajt, z dobrymi chipami i z długą gwarancją i wsparciem. Sam używam takiego.


Zasilacz CHIEFTEC Proton BDF-650C [BDF-650C]

To dobry PSU w swojej cenie, po co iść w modularny, aby zachować porządek i nie mieć wystających dodatkowych kabli. Sam miałem taki, ale ostatecznie go sprzedałem, bo potrzebowałem większej mocy.


System chłodzenia DEEPCOOL GAMMAXX L240T WHITE

Można też wziąć powietrze, ale ja osobiście wolałbym wziąć powietrze, bo wygląda ładnie i fajnie.


Fractal Design Focus G FD-CA-FOCUS-WT-W biały

Świetna obudowa w swojej cenie, z 2 otworami wlotowymi


Zobacz również