Komputery i laptopy

Opowieść o tym, jak składałem swój komputer w sklepach z DOS-em, i o rany, udało mi się.

W dzisiejszym natłoku wirtualnych budowli, o różnym stopniu bezużyteczności. Postanowiłem opowiedzieć Wam o budowie komputera, którą przeprowadziłem na początku sierpnia, dla siebie i swoich pieniędzy. Kiedy płacisz twardą gotówką za każdą część, Twój widok na budowę bardzo różni się od widoku klikania klawiszy podczas wirtualnej budowy. Ale nie chciałem też oszczędzać. Sobranka założył zrobić, wyłącznie w sklepach sieciowych DOS miasta, Nowosybirsk, chwała pracy. Jeśli myślisz, że to takie proste, mając ograniczony czas, 3 ha-ha, nie wszystko jest takie proste.

I tak zaczynamy. Mam 41 lat. Jego pierwszy komputer zbudowałem w 1998 roku. Tak, moi mali przyjaciele, wielu z was jeszcze się wtedy nie urodziło. To były fajne czasy, podkręcanie za pomocą zworek, połowa podzespołów nie pasowała do siebie, problemy z kompatybilnością. Co dwa lata lub nawet rok musiałem budować nowy komputer, bo twój tytan obliczeń bardzo szybko zamieniał się w martwego mieszkańca stołu. Nie rozumiem szczerze obecnego marudzenia o 5% rocznie, ale to po prostu szczęście, gdy można zbudować własny komputer i przeżyć kilka lat w warunkach wysokiego popytu. Pieniądze są takie, że zawsze można je wydać, a komputer nie jest najważniejszą rzeczą, choć nie jest koniecznością.

Kupiłem nowy procesor Intel Core i7-920 w 2008 r. Ma on 4 rdzenie, 8 wątków, 3 kanały pamięci, 2,66 KM w trybie wolnym i 4 KM w trybie podkręconym. Patrzę na Ciebie, mój Ryzen 3600, w naszych czasach były procesory, a nie jak.... i nie mów mi jak jest dobrze, gdy procesor nie jest podkręcony, pewnie podkręcił się fabrycznie, to wszystko jest sofistyka.

W 15m musiałem iść Intel Core i5-4670K, z powodu wypalenia się wszystkich slotów, płyty głównej 1366i, i jak się okazało kompletny brak takich płyt w Nowosybirsku (tak, jeśli we wspomnianym mieście kto ma tak działającą, kup za 2.000).

I tak na trzy dni przed przyjazdem żony i dziecka z wakacji postanowiłem, że czas zaktualizować moje zhuzhalku.

I tak na mnie było, dokładnie trzy dni, budżet jest nieograniczony, ale w granicach rozsądku, komputer powinien być zebrany dokładnie pod moje potrzeby, nie ograniczając się specjalnie. W końcu, wszystko przyszło do 104 tysięcy rubli, na początku sierpnia ceny, artykuł pod opisem każdej części będzie privedina link do towarów w sklepie DPS, tam można również przeczytać moją recenzję każdego z nich.

Jeśli uważasz, że budowa komputera w dużej sieci jak DNS proste zadanie, to tak, proste, jeśli masz kilka miesięcy czasu, a ty każdy trzeba zpasnoy część może czekać na dwa tygodnie. A jeśli nagle pojawi się chęć kupienia tu i teraz, to nie jest to takie proste.

Po pierwsze, w naszym mieście, moim zdaniem, sieć sklepów DOS jest bardzo rozdęta, na czele sklepu z shawarmą i tyle. Jeśli trzeba kupić ładowarkę lub przewód, jest to wygodne, a jeśli buduje się komputer...., wydaje się, że jest on dostępny, ale każda część znajduje się w różnych sklepach na różnych krańcach miasta. Nie można przyjść do jednego z nich i wskazując palcem, powiedzieć: "Zapakuj mi to, tamto i jeszcze to". Ale jest dostawa, wystarczy się sprzeciwić, lub można zamówić, co przyniosłoby wszystko do jednego sklepu. Dostawa jest dobra i nawet z niej korzystałam, ale wolę przyjść do sklepu, dotknąć, zastanowić się i wybrać. Istnieje funkcja zbierania wszystkich w jednym sklepie, z której też korzystałem, ale częściowo mi ona nie odpowiada, ponieważ nie pokazano mi produktu, dopóki za niego nie zapłaciłem, a zatem nie udało mi się go zatrzymać przed zakupem.

W rezultacie odwiedziłem 4 oddziały, skorzystałem z dostawy do domu i z usługi dostawy do wybranego sklepu.

Porozmawiajmy o mózgu. Czy istnieje mózg, czy jest to mit? Czytając komentarze do artykułów, uważam, że to mit. Ale kim ja jestem, tylko lekarzem od reimplantacji, a nie pracownikiem instytutu mózgu. Ale komputer go potrzebuje, to trzeba przyznać.

Mój komputer potrzebuje procesora, na dzień dzisiejszy myślę, że Ryzen 3600 z 6 rdzeniami i 12 wątkami, to smutne, ale musimy z tym żyć. Nie mam nic więcej do powiedzenia na temat samego procesora. Tyle tylko, że musiałem zamówić część z dostawą do domu. Bliżej 22:00, przybył już szalony z ilości dostaw osoba, prawie umarł na atak serca, kiedy powiedziałem jej, że płatność gotówką i do niego nadal nosić moje pieniądze w banku. Nie mam zastrzeżeń co do dostawy, ale nie wyśmiewałem się z ludzi w ten sposób.

https://www.dns-shop.ru/product/b9c6465190d21b80/processor-amd-ryzen-5-3600-oem/opinion/

Płyta główna. Przygotuj więc pomidory i jajka. Moim zdaniem, jeśli budujesz komputer od podstaw na trzeciej generacji słodkiego ziemniaka, musisz to zrobić na płycie z układem X570m. Tak wiem o V450, unikam zgniłych jaj, ale jeśli spojrzeć w przyszłość to tylko X570. Teraz wyjaśnię, dlaczego. Tak tag cena na nich nie całkiem odpowiednie, ale w przyszłości, 2-3 lat planuję bez tańca z diamentami, zainstalować 12-rdzeniowy Ryzen 3, dlaczego, dla mnie to, po prostu chcę. A nie fakt, że firma AMD zapewni łatwą instalację procesorów następnej generacji, czyli V450. Do tego wszystkie płyty na chipsecie X570m, wzmocniony system zasilania, który gwarantuje dostarczenie, elektronów (z nich składa się prąd) 12-16 rdzeniowemu potworowi. No i PCI-E w wersji 4, w przyszłości również nie będzie zbędne.

I tak oto powstała płyta GIGABYTE X570 GAMING X. W momencie zakupu dostałem jedyną płytę główną w przyzwoitej cenie, bez zbędnych wypocin. Ale kiedy już go dostałem, zdałem sobie sprawę, że jestem trochę opóźniony w rozwoju. Okazuje się, że podświetlenie jest nie mniej ważne niż chłodzenie, ponieważ w obudowie są 4 otwory na śmigła (co nie jest wystarczające) i 4 na diody LED. O czasy, o czasy. Łącznie 10 + 2 fazowy zasilacz, 2 sloty na dyski M2, w tym 1 z radiatorem, radiatory na zasilaczu. Możliwość flashowania biosu, brak procesora (tak, popieram to). Prawda o Zvuce jest dość stara, ale mało mnie interesuje. A tak pancerne gniazdo pod kartą graficzną.... dziękuję, choć nie kazali mi płacić, jak w topach, za pancerne gniazda pod pamięcią. Jeśli potomkowie Voodoo i Reva naprawdę ważą teraz pół kilograma, jak dystrofie, moduły pamięci mogą uszkodzić gniazda, to jestem zakłopotany.

https://www.dns-shop.ru/product/3cf0c9978e883332/materinskaa-plata-gigabyte-x570-gaming-x/opinion/

Pamięć, jak bardzo chcesz zapomnieć, a to, co chcesz pamiętać, zapominasz.

RAM. Postanowiłem pójść na spacer i zainstalować 32 GB, bo czemu nie. Moim celem było minimum 3000 MHz, przy niezłych taktowaniach. Mój zestaw słuchawkowy jest bardzo duży, ale w tej chwili nie mam żadnego urządzenia w sklepie ani tutaj. W rezultacie dostałem świnię w pokrowcu. Meets Neo Forza FAYE 32 GB 3000 MHz RAM (15-17-17-35) 2 x 16 GB. Kot jestem zadowolony, pracuje on teraz z częstotliwością 3533 MHz, timingi 16-17-17-35, napięcie 1,35 V. Co więcej, timingi te ustawia sama płyta główna i próby ich zmiany na jakiekolwiek nie przynoszą rezultatu, płyta po prostu resetuje wszystko do auto. PC zaczyna się od 3600, optymalnie dla "Roweny", ale ani podniesienie napięcia do 1,45, ani czary z timingami, które po prostu nie są ustawione, bez błędów pamięci nie mogą działać.

https://www.dns-shop.ru/product/821610a6f8583332/operativnaa-pamat-neo-forza-faye-nmud416e82-3000db20-32-gb/opinion/

Połowa z Was już napisała w komentarzach, że mylę się we wszystkim i nie muszę pisać artykułu nigdy, NIGDY, w życiu, i zapewniam Was, że nie będę; ale to, że procesor musi być chłodzony, niezależnie od tego, jak go potraktujecie, jest prawdą.

Ogólnie rzecz biorąc, jestem fanem chłodziarki z górnej półki, 1,5 kg. Obecnie procesor i5 mojego syna jest chłodzony przez Scythe Ninja 3 Rev. B. Co zabawne, w każdym teście obciążeniowym w temperaturze powyżej 50 stopni Celsjusza nie da się wycisnąć z procesora więcej.

Ale potem postanowiłem poeksperymentować, natknąłem się na system chłodzenia Gamer Storm MAELSTROM 240T WH, budżetowy cooler wodny, który właśnie leżał na półce sklepowej i postanowiłem wypróbować tę bestię. Skuter wodny, na którym nigdy nie byłem. Chociaż doskonale rozumiem, że nawet ta budżetowa opcja jest dla mojego procesora zdecydowanie zbędna. Po super coolerach do zamontowania płyty wodnej w obudowie i na płycie głównej przyjemność, po prostu piosenka.... Nie mam żadnych zastrzeżeń do płyty wodnej, 30-50-70 stopni, proste gry-testy obciążeniowe. Ale teraz, tymczasowo, zdemontowałem ten system. Dlaczego, a teraz spadnie w twoich oczach jeszcze bardziej, i będzie miał nudniejsze pijany pawian na plma, z Chin, chwała niech będzie Ali, Karlsonchik przyszedł, który kupiłem za 1200 rubli, po prostu zastanawiał się, jak Chińczycy teraz chłodnice vayut.

Spełnia wymagania ALSEYE ST-90 Sześć rurek cieplnych 5 mm, bezpośredni kontakt, trzy śmigła 90 mm, promienie dobra w postaci fotonów światła, emitują pięknie. Radiator w kształcie litery U waży 350 gramów. Voschem poszedł na pocztę, rozpakował, skręcił w krzywą grabę to urządzenie, potrząsnął grochowym mózgiem w pojemności czaszki i zdecydował, cóż, jak można zainstalować, bez ofiar i innych przemocy.... jest również zamontowany, przy okazji, dziękuję Chińczykom, łatwe. Na piękne, było minimum +10, do chłodzenia, tak samo jest normalne, nie butelka wody oczywiście, ale 35-55-78, proste gry-testy stresu, to samo wydaje się w porządku.

https://www.dns-shop.ru/product/84752e0928053330/sistema-ohlazdenia-gamer-storm-maelstrom-240t-wh/opinion/

Porozmawiajmy teraz o magicznych promieniach Honga. Czy kochasz je tak jak ja - wiem, że po tym zdaniu, z pijanego pawiana z palmy, od razu stałem się, dżdżownicą z cmentarza. Ale ogólnie rzecz biorąc, nie lubię ich, jeśli kochasz promienie, wszelkie promienie, światło, dobro, zło, Huang, to potrzebujesz psychiatry. Powiem jednak tylko, że budując od podstaw sub-dwulatka, moim zdaniem lepiej jest wziąć kartę graficzną z technologią, która wkrótce będzie wszędzie, niż bez niej. I tak, po zagraniu w Control (jest za darmo z RTX), mogę powiedzieć, że podobała mi się ta technologia, i tylko ślepe pryki, które uważają, że Caruso jest złym śpiewakiem, bo Petrovich im śpiewał.

Pod koniec września poleciłbym kupić RTX 2700 Super, ale na początku sierpnia były one sprzedawane w nieadekwatnej cenie, więc kupiłem Palit GeForce RTX 2070 MONSTER. Jednak patrząc na jej obecną cenę 41 000, nie mogę jej polecić do zakupu, wziąłem ją za 37000. Szukałem więc RTX 2700 z odpowiednim chłodzeniem. Mam go w magazynie, potwór z 3 śmigłami. Wielki potwór, mogę powiedzieć, że +200 na chipie, +2000 na pamięci. W rezultacie w ciężkich grach, takich jak Control, 2050 mhz na procesorze i 16000 na pamięci. Temperatura nigdy nie wzrasta powyżej 60.

https://www.dns-shop.ru/product/436b7ba8f6a83332/videokarta-palit-geforce-rtx-2070-monster-ne62070020p2-1061p/opinion/

Uwielbiam jeść, jeśli nie jesteś anorektyczką, a nawet jeśli jesteś chuda jak mops, też uwielbiasz jeść, tylko albo masz szybki metabolizm i w chwilach głodu równie szybko u .... . albo chcesz, ale jesteś zbyt nieśmiały, żeby jeść. Lubię jeść, a mój metabolizm jest powolny, więc jestem grubasem.

Myślę, że mój komputer zyskuje na zwiększonej diecie, bez szkodliwych impulsów i stabilizacji grupowej. Jednak na początku prawie wdepnąłem w jakiś brązowy materiał, a mianowicie AeroCool KCAS (niech jego właściciele mi wybaczą). Przewijając katalog DOS, natknąłem się na zasilacz z certyfikatem GOLD za grosze, już puszyłem swój pawi ogon, myślę, że to ryba moich marzeń, ale kiedy ja szedłem, ta flądra kupiła innego biedaka. W dziedzinie mocy jestem całkowicie w tyle, bo kiedy w dawnych czasach kupiłem HYPERa o mocy 880 W, po prostu przesunąłem go z komputera do komputera. Wciąż żyje i brzęczy w pudełku mojego 7-letniego syna.

W rezultacie zatrzymałem się na Cougarze CMX850, głównie dlatego, że miał zniżkę i kosztował 4500 rubli. Ponadto w czasie jazdy przeczytałem recenzję urządzenia z jego demontażem. Doskonały zasilacz, na testach i recenzjach w sieci daje najwyższy wskaźnik standard BRONZ, od siebie mogę powiedzieć, że nawet w testach obciążeniowych, takich jak furmark plus Aida, na 12 V, jak oudoval 12,096, i plony, sagging maksymalna do 12,068. Blok półmodułowy, przewody łączone na płasko. Piękny wygląd, choć KCAS na pewno piękny, ale kto potrzebuje tego piękna nie wiem, w dzisiejszych przypadkach, zasilacze są niewidoczne.

https://www.dns-shop.ru/product/c02358627c8d3361/blok-pitania-cougar-cmx850-cmx850/opinion/

A teraz zobaczysz, magia w akcji, przemianę dżdżownicy w mikroorganizm pracy umysłowej, czyli pantofelka infusoria.

Mając 2 porty M2, ja, jeleń nocnego nieba, wziąłem dysk SSD z interfejsem SATA, a nawet z oświetleniem. Dlaczego to zrobiłem, po prostu chciałem i nie żałuję tego. Tak, jeśli używasz profesjonalnych aplikacji modelowania 3D, edycji wideo, itp., być może różnica w szybkości zauważysz, i jak tylko chcę być tytanem tride, bez wątpienia dodam mój dysk SSD budowy do gniazd M2, ale teraz natknąć 1024 GB dysk SSD Grupa Zespół Delta R RGB.

Szczerze mówiąc nie rozumiem ludzi, którzy biorą SSD do 240gb, system. Moim skromnym zdaniem każdy program, w tym gry, a zwłaszcza gry, powinien być zapisany na dysku półprzewodnikowym. Różnicę w szybkości można zauważyć gołym okiem lub czymś innym, ale na pewno się ją zauważy. Dlatego wybrałem dysk SSD o pojemności 1 terabajta. Dlaczego właśnie ten. Cóż, postanowiłam nie wychodzić z mody, wszystko w nowoczesnym komputerze powinno błyszczeć i świecić!

Oczywiście lepiej jest kupić magazyn M2, patrząc w przyszłość jest to bardziej rozsądne.

Do robienia wszelkiego rodzaju zdjęć zainstalowałem terabajtowy dysk sigeyt, który zbierał kurz w pudełku.

https://www.dns-shop.ru/product/94a1e177c87f1b80/1024-gb-ssd-nakopitel-team-group-delta-r-rgb-t253tr001t3c315/

A gdzie ja położyłem te wszystkie świecące i brzęczące rzeczy? Zet Rare M1 czarny.

Ładna, przestronna walizka. W zestawie 3 śmigła z belkami na wlocie, 1 bez belki na wydechu. Łatwy do zainstalowania strumień wody. I oczywiście najważniejsze, hartowane szkło z boku, inaczej tak dużo światła, i nie będzie widać, nie ma porządku, powiedziałem umieszczając PC pod stołem, gdzie stoi do dziś.

https://www.dns-shop.ru/product/a415b71c92123330/korpus-zet-rare-m1-cernyj/

W ten sposób zdobyłem komputer. Jestem z niego bardziej niż zadowolony. Tak, poziom jest nieco powyżej średniej i to za 104 tys. Takie są jednak realia rynku i kursu rubla. Wcześniej pre-topy były montowane wyłącznie w przedziale 1000 USD, a teraz w innych terminach. Tak, a ja twierdzę, że ten zespół znajduje się pomiędzy średnią a przed-szczytem. Moim zdaniem pre-top to 8 rdzeni i 2080, top 8-12 i 2080 ti, midrange 4-6 rdzeni i 2060, cała reszta to warianty budżetowych buildów, nawet jeśli teraz są bardzo drogie. Myślę, że posiadacze 1080 ti już napisali, że nie jestem nawet mikrusem i to znacznie gorszym, ale bez względu na to, jak bardzo byś się nie pucował, to jest to przybliżony analog 2070, czyli nieco powyżej średniej.

I to by było na tyle.

Zobacz również