Komputery i laptopy

Zrobiłem to z tego, co miałem. Budżet i słaby montaż.

Witaj świecie!


Ten wpis na blogu będzie traktowany jako wpis testowy. Robi się to po to, żeby sprawdzić, czy "Czy mogę iść na mszę?", czy lepiej od teraz pozostać w cieniu :) Dlatego ważne jest dla mnie, aby uzyskać informację zwrotną od Ciebie, tego, który to czyta. Z góry dziękuję!


Gdzie to wszystko się zaczęło?

Właściwie to koniec lipca 2021 roku. Ręce mnie swędziały, żeby coś kupić. Coś, czego naprawdę potrzebowałem. Na biurku mam 2 komputery z AMD, 2 monitory, 2 klawiatury i 1 mysz. A jeden z komputerów jest oczywiście niesprawny. Wniosek jest oczywisty. Płyta główna + procesor muszą być wymienione. Po modernizacji mam jeszcze trochę części zamiennych i potrzebuję zbudować kolejny system.

Odpowiedź.

  1. Płyta główna.
  2. Zasilanie.
  3. CPU.

Zadania.

Zmontować gotowy system i znaleźć inną mysz.

Utknąłem.

Mam już upgrade (oczywiście nie będę o tym opowiadał), ale jeszcze nie zaoszczędziłem pieniędzy. Znany na całym świecie system płatności "Mamdaydeniak" nie jest już obsługiwany w moim regionie. Ale aż mnie swędzi, żeby zbierać. Będę musiał użyć karty kredytowej :/ Czyli to, że rynek manualny jest już niedostępny. Z jednej strony pomijamy zyski, z drugiej ograniczamy utratę komórek nerwowych.

Co to jest dla ciebie...

Randki... Płyta główna. MSI A320-A Pro, "A Pro" nadrukowane na pudełku, tylko nie wiadomo: "O czym?".

Z tyłu pudełka wszystko mówi o BOOST. Nie mam żadnych roszczeń do pudełka, ani do samej matrycy. Używałem go zgodnie z przeznaczeniem, bez podkręcania i przyspieszania.

Początkowo wybrano go jako najtańszy i całkiem akceptowalny wariant. Do jakiego procesora się nadaje, przekonacie się później. Warto zauważyć, że na przestrzeni roku cena nie wzrosła zbytnio w przypadku tej płyty. 3 lata gwarancji to plus, bo oczywiście zamierzamy sprzedawać to wszystko, nie bez grzechu.

Jeśli budujesz swój system z jakąś R5 1600 to lepiej weź pod uwagę tę płytę główną. Szczególnie jeśli masz cały dzień. Nie podkręcałem na nim procesora, ale RAM... Nie podkręcałem go również. Chociaż uruchomiłem go z kartami pamięci 2666.

AMD A8-(:))* A8-9600 będzie mózgiem całego systemu.

Dlaczego on? - Bo został po modernizacji i został pierwotnie kupiony w 2020 roku za ponad 2 tysiące rubli.

ALE! W ogóle nie polecam kupować go teraz.

  • Po pierwsze, cena poszła w górę tremuuuuuuuuuuuuuuper wysoko. W rzeczywistości +4000 rе.
  • Po drugie, przy swoich dwustu tysiącach rubli procesor był jeszcze konkurencyjny. I to tylko ze względu na cenę. Spójrz na to, co sięteraz dzieje:

W rzeczywistości Athlon będzie lepszy od A8 pod niektórymi względami, jednocześnie kosztując mniej. Do tego grafika Athlona to już Vega, natomiast A8 ma grafikę z serii R. A jeśli w ogóle nie potrzebujesz embedded i zaoszczędziłeś na innych komponentach - lepiej już kupić Ryzena* Knyaut 3 1200.

Wniosek jest taki, że jeśli składasz teraz budżetowy build, powinieneś bardzo dokładnie przemyśleć procesor i nie spieszyć się z nim. W moim przypadku A8, tylko dlatego, że było tam oryginalnie.

Cały system będzie zasilany przez kucharza (Boże wybacz ten żart, myślałem, że jest zabawny, kiedy go pisałem. Teraz naprawdę się za nią wstydzę) DeepCool DN350.

Zasilacz jest dobry. Wie, co robi. Dlaczego masz to na rękach? - Ponieważ urządzenie pracuje w zakresie napięć od 200 do 240 V. Mogę uzyskać nawet 170 na głównym. Musiałem więc wymienić ją na EVGA. Jego kolejny brat, DN500 Vkato, pracuje jednak na niższym napięciu, ale nie daje 500 V, tylko 350 V :/ Podoba mi się gwarancja - 5 lat.

Czego mu brakuje.

  1. RAM.
  2. Przechowywanie dla systemu i w ogóle.
  3. Sprawa jest potrzebna, tak.
  4. Coś do chłodzenia naszego potwora, najlepiej customowa chłodnica wodna lub powietrzna z 10 rurkami.
  5. Trochę oświetlenia.

Wykaz zakupionych przedmiotów.

Postaram się nie jęczeć zbyt długo:

Chłodzenie w dość powściągliwym stylu, z odrobiną estetyki....:)

Tak, najtańsze. A8 TDP = 65W. W zasadzie nigdy nie widziałem, żeby w codziennych zadaniach zrobiło się więcej niż 55 stopni. Można by było obłożyć procesor blachą - dałoby to podobny efekt.

Proponuję.... Nie przeklinaj na zgromadzeniu:

Przy okazji, w zestawie jest pasta termiczna. Jest biały. Poniżej przedstawiam jego objętość.

Wziąłem RAM na podstawie tego, co było pierwotnie. Oczywiście spieprzyłem sprawę, mój poprzedni RAM z tego zestawu został sprzedany, a na nowy nie starcza mi pieniędzy. Nie zamierzam kupować żadnej przypadkowej pamięci.

Wstydź się - tylko 4 gb pamięci RAM.

Ale za to jaki wspaniały!

Zgadzam się - dobrze, że jest :)

Dziwna sprawa, towarzysze: ta pamięć działa tylko na 2133, choć karty flash Samsunga przeżuwają procesor na wszystkie 2666 :/ Nie rozumiem.

Zabrał też dysk SSD:

O tak, szkoda :) Tylko 120gb. Ale to jest dysk SSD. Ale nie na piechotę! Huh?! Huh?! Huh?! Huh?!

Na końcu GT-R - o cholera, to Brian. Przepraszam za żarty, to naprawdę żenujące.

W sumie na dodatkowy zestaw wydałem +-3800 rs.

Ach, tak. Obudowa:

Plusy: Przyjaciel oddał go za darmo.

Cons: Kolega mówił, że znalazł ją na śmietniku.

Cóż, za darmo i za ocet... Umyłam, wysuszyłam, namoczyłam i gotowe.

Kiedy nadejdzie zebranie?! Mam dość czytania!

W porządku, w porządku. No dalej.

Co do budowy: Stary GMC nie chciał przyjąć płyty głównej Micro-ATX, brakowało tylko 2mm aby zmieściła się przez "małe otwory".

Niektórepodświetlenia

W tej chwili wszystko jest zmontowane i gotowe:

Kilka zacisków:

Wygląda na całkiem pustą. Po stronie plusów obudowy: napęd dyskowy i czytnik kart. Ale nie podłączyłam ich, przewody się spaliły :( a nowych jeszcze nie mamy.

Uruchomię go teraz i zobaczę, co się stanie.

Podoba mi się to, o. Nie wiem jak ty. Jest szary, cichy, a w nocypodświetlany:

Nie będę go zbyt mocno testował. Oczywiście, nie będzie tu żadnego czynnika wow. System windows 10 pro. działa szybko, dla internetu, dokumentów więcej niż. Można grać w gry, ale tylko jeśli jest się ostrożnym.

Morał z bajki.

Ogólnie rzecz biorąc, oto budżetowy build "zezłomowany". Niestety, trzeba będzie sprzedać. Mówię tak, bo nie ma we mnie chęci angażowania się w odsprzedaż, słowo - w ogóle. Ale chcę coś zbudować, po prostu dlatego, że podoba mi się proces składania i uruchamiania. Póki ta bestia jest w sprzedaży, próbuję wykombinować jakiś wariant ciekawego montażu. Jeśli macie jakieś pomysły, podzielcie się! :)

Wielkie dzięki za informację!

Zobacz również