Komputery i laptopy

Czarno-biały zestaw do gier za 60 000 rubli

Futurystyczne, brutalne, podświetlane RGB obudowy były podziwiane w przeszłości, ale teraz trudno się im dziwić. Jak więc zbudować stylowy, ale nie krzykliwy komputer PC? Wypróbuj schludny monochromatyczny wzór. Żadnych kolorów poza czarnym i białym, żadnych miedzianych rurek cieplnych i z pewnością żadnych świateł RGB. Nuda? Nie, to jest stylowe!

Nasz zestaw jest przeznaczony do pracy w trybie normalnym i nie oznacza podkręcania podzespołów. Tylko trochę).

Procesor: AMD Ryzen 5 3600

Procesor w naszym systemie to sześciordzeniowy Ryzen 5 3600 bez coolera, a więc jest to wersja OEM. Wersja Box nie odpowiada nam ze względów estetycznych, zastosujemy chłodzenie procesora od innego producenta.

Wydajność procesora Ryzen 5 3600 jest wystarczająca do większości zadań stawianych przed komputerem domowym: gier, aplikacji biurowych, surfowania.

Płyta główna: ASRock B450M-HDV R4.0

Ta płyta główna jest niedrogą, ale bogatą w funkcje płytą główną firmy ASRock opartą na chipsecie B450. Nic krzykliwego, po prostu proste urządzenie, które odpowiada naszym potrzebom pod względem funkcji i schematu kolorów.

Obudowa: Silverstone Precision PS15

W przypadku konstrukcji niestandardowych obudowa stanowi ważną część równania. Zawsze jest na widoku i przyciąga wzrok. Do naszej czarno-białej konstrukcji idealnie nadawałby się model Precision PS15 w białej obudowie Silverstone. Istnieje kilka powodów takiego wyboru. Po pierwsze, obudowa ma naturalnie biały kolor. Jest świeży i niezwykły. Jednocześnie niektóre elementy obudowy są czarne - stanowi to świetny kontrast z bielą i jest odzwierciedleniem wnętrza. I jeszcze przezroczysta osłona boczna. Łączy w sobie "ciemną" i "jasną" stronę. Bez niej cała nasza estetyka byłaby ukryta w środku, a my chcemy ją podziwiać.

Jest jednak jeden szczegół w tej obudowie, który nieco odbiega od naszych wyobrażeń - niebieskie podświetlenie logo na dole panelu przedniego. Na szczęście można ją wyłączyć.

Karta graficzna: KFA2 GeForce GTX 1660 Super EX White

Oprócz wydajności wystarczającej dla domowej stacji gier, GTX 1660 Super od KFA2 ma dwie interesujące cechy dla naszej konstrukcji: biały system chłodzenia i biały backplate. Dzięki temu ta karta od KFA2 będzie ozdobą wnętrza Twojego systemu. Będziemy jednak musieli wyłączyć podświetlenie karty graficznej, ponieważ nie pasuje ono do naszej koncepcji.

Chłodzenie procesora: PHANTEKS PH-TC12LS

Nie ma miedzianych rurek cieplnych, pamiętasz? Chłodnica PHANTEKS ma sześć chromowanych rurek cieplnych z czarnymi zaślepkami, płyty radiatora i obudowę. Wisienką na torcie jest śnieżnobiały wirnik, który idealnie pasuje do całej konstrukcji.

RAM: Ballistix SPORT LT 8GB x 2 szt.

Niedrogi i sprawdzony Ballistix SPORT z dwiema płytami o pojemności 8 GB każda. Częstotliwość taktowania jest niska i wynosi 2666 MHz, ale można ją łatwo podkręcić nawet na naszej skromnej płycie głównej. A najlepsze jest to, że nie tylko radiator jest biały, ale także sam tekstolit!

Dysk twardy: WD Black SN750

Jest to dysk SSD w formacie m.2, który jest nie tylko nowocześniejszy, ale także bardziej estetyczny, ponieważ nie wymaga przewodów zasilających i interfejsowych. Ma to pozytywny wpływ na estetykę.

Pojemność 512 GB wystarczy do większości zadań, o ile oczywiście nie przechowujesz na swoim komputerze filmów w jakości 4K. Wysoka prędkość odczytu/zapisu i dyskretny czarny radiator sprawiają, że dysk WD Black SN750 to optymalny wybór.

Zasilacz: bądź cichy! SYSTEM POWER 9 500W

Obudowa naszego monochromatycznego projektu jest wewnątrz czarna. Właściwym wyborem byłoby użycie zasilacza w kolorze czarnym. Dzięki SYSTEM POWER 9 500W firmy be quiet! możemy mu dorównać pod każdym względem. Ma nie tylko czarną obudowę, ale także wentylator i izolację okablowania.

W końcu jest to po prostu przyzwoity zasilacz renomowanego producenta z certyfikatem 80 PLUS Bronze.

Z jednej strony jest on lakoniczny i na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się zbytnio. Z drugiej strony dobrze komponuje się z nowoczesnymi, jasnymi wnętrzami i nie przeszkadzają mu wielobarwne fajerwerki RGB. Z tym wyjątkiem, że trzeba będzie częściej czyścić jednostkę systemową z kurzu - w końcu jest ona biała.

*Dostępność i cena elementów jest aktualna dla Krasnodaru.

Zobacz również