Blog

Power pack - gadżet, który zawsze warto mieć pod ręką

Kto by pomyślał kilka lat temu, że będziemy mogli sprawdzać e-maile, znajdować drogę do domu, oglądać ulubione programy telewizyjne i grać, bez względu na to, gdzie jesteśmy na świecie, a wszystko to na jednym urządzenie na tyle małym, że zmieści się w kieszeni? Niestety, chociaż technologia, która pozwala nam robić te wszystkie rzeczy, rozwija się w niesamowitym tempie, baterie, które ją zasilają, nie zmieniły się zbytnio w ciągu ostatniej dekady.

Power pack - gadżet, który zawsze warto mieć pod ręką

Rosnące wymagania użytkowników wobec smartfonów, tabletów i innych urządzeń tego typu, sprawiają, że bateria jest coraz bardziej obciążana, a jej praca coraz krótsza. W tej chwili jedynym rozwiązaniem tego problemu są Power banki. Przenośne zasilacze (znane również jako zewnętrzne baterie/ładowarki) mają różne kształty i rozmiary, ale zasadniczo są zaprojektowane w jednym celu: umożliwiają ładowanie telefonu, tabletu lub innego urządzenia zasilanego przez USB raz, lub więcej razy. Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych zasilaczy, że wybór jednego, może nastręczać poważne kłopoty. Oto prosty przewodnik po tym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie przenośnego zasilacza.

Co to jest power pack?

Czy często widzisz rozładowaną baterię telefonu? Większość z nas zauważa brak mocy pod koniec dnia, a najczęściej wtedy, kiedy telefon jest nam pilnie potrzebny. Nawet jeśli mamy przy sobie ładowarkę, często nie możemy znaleźć dogodnego źródła prądu. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli mamy jakieś ważne zadania do wykonania, ale nie jesteśmy w stanie tego zrobić z powodu niskiego stanu baterii. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest power pack.

To łatwy sposób na naładowanie baterii bez poszukiwań źródła zasilania. Te przenośne power banki są idealne bez względu na to, gdzie jesteś. Dzięki tym przenośnym gadżetom nasze życie jest zdecydowanie łatwiejsze. Z przenośnego banku energii możesz korzystać, gdziekolwiek jesteś. Jego inne zalety to:

  • Ogromna pojemność
  • Lekka konstrukcja
  • Prostota w użytkowaniu

Ogromna pojemność power banków to jeden z największych atutów. Możesz znaleźć urządzenie z baterią o pojemności ponad 20 000 mAh. W sklepach internetowych wybór tych urządzeń jest olbrzymi - https://hamamobile.pl/power-pack.

Przenośne power banki są łatwe do przenoszenia ze względu na prostą i lekką konstrukcję. Do ich obsługi nie potrzebujesz skomplikowanych połączeń. Wszystko, czego potrzebujesz to kabel lub opcja Bluetooth.

Powerbanki

Rodzaje power pack

W sklepach znajdziemy Powerbanki o małej oraz dużej pojemności. Mini ładowarki są paradoksalnie najchętniej kupowane. Ponieważ mają bardzo małe rozmiary i są lekkie, co wynika z ich mocy. Niska pojemność oznacza, że te power banki zużywają niewielką ilość baterii, a większość z nich przez większość czasu korzysta z jednej baterii. Są takie, które używają baterii jonowych i takie, które używają baterii polimerowych. Power banki na baterie jonowe mają kształt cylindra i są dość krótkie. Polimerowe power banki mają obudowy Slim i prawie taki sam rozmiar/wagę jak smartfon. Ich wadą jest to, że służą tylko do ładowania smartfonów. Większość z nich ma jeden port USB, więc nie będziesz w stanie ładować wielu urządzeń jednocześnie.

Power banki, o dużej mocy mają pojemność 20 000 mAh lub więcej, dzięki czemu mogą wielokrotnie ładować wiele rodzajów urządzeń do maksymalnej mocy. Wysoka pojemność zasilania to wykorzystanie wielu portów USB, co daje możliwość ładowania wielu urządzeń jednocześnie. Możesz jednocześnie ładować smartfon, tablet i inne urządzenia ładowane przez USB. Te typy ładowarek są też wyposażone w lepszą technologię ładowania, taką jak Quick Charge, Type-C, a nawet porty wyjściowe DC do ładowania laptopów.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Najważniejszym pytaniem, które musisz sobie zadać, jest: Co będę ładować. Tablet wymaga więcej energii niż smartfon, a ładowanie wielu urządzeń (lub jednego urządzenia kilka razy) wymaga baterii o większej pojemności. Łatwym sposobem na określenie swoich podstawowych potrzeb jest sprawdzenie pojemności baterii, która jest już w twoim urządzeniu. Jest to mierzone w miliamperogodzinach (mAh) – na przykład iPhone 8 ma baterię 1821 mAh, podczas gdy smartfony z Androidem, takie jak Samsung Galaxy S8, mają zwykle od 2000 do 3000 mAh.

Pamiętaj, że do szybkiego ładowania najnowszych urządzeń może być potrzebna bateria o mocy do 3,0 amperów (15 watów lub więcej). Należy również wziąć pod uwagę kilka praktycznych kwestii. Jeśli szukasz akumulatora o dużej pojemności do ładowania wielu urządzeń jednocześnie, upewnij się, że jest on wyposażony w wystarczającą liczbę portów USB. Musisz również dwukrotnie sprawdzić, czy każdy z tych portów jest przystosowany do urządzenia, do którego się podłączasz - czasami tylko jeden z nich ma moc 2,4 ampera lub wyższą. Często występuje również maksymalna moc wyjściowa na wszystkich portach USB, co oznacza, że ładowanie zostanie spowolnione po podłączeniu więcej niż dwóch lub trzech urządzeń.

Zobacz również