Komputery i laptopy

Tranquility - modny zielony tekstolit

Tak więc jestem Yolenzo, a przed wami stoi mój komputer osobisty. Minęły prawie 3 lata od mojej ostatniej publikacji na temat komputera. Widzieliście już wiele projektów, które przygotowywałem dla klientów, ale mój osobisty był dla mnie prawdziwym wyzwaniem.

Wyzwanie związane z kolorem i prostotą to coś, co nazwałbym prawdziwym tłem i motywacją tego, co udało mi się zbudować. Po pierwsze, moja dziedzina jest związana z projektowaniem i technicznie rzecz biorąc, potrzebowałem więcej pamięci RAM. Dewizą, którą kieruję się w swojej budowie, jest stabilność. Wybrałem więc firmę Samsung.

Było to poważne wyzwanie - ponieważ niewiele osób lubi ten zielony tekstolit i stara się kupić cokolwiek innego niż zielone. Następnie miałem marzenie - pracować nad serwerowymi dyskami SSD. Okazało się więc, że ich tekstolit jest również zielony.

Odczuwałem prawdziwą ambiwalencję wobec jakości i poziomu sprzętu, który podziwiałem, ale irytował mnie kolor. Zdałam sobie sprawę, że moje zamartwianie się w głowie było niczym więcej jak tylko zamartwianiem się, więc postanowiłam nauczyć się lubić kolor zielony, kolor czakry serca. Nie jest to kwaśny kolor, który uwielbiają modderzy, ale raczej spokojny.

Procesor: Intel i7-9800X

MB: Asus Workstation X299 SAGE

RAM: Samsung 128 GB 2400 MHz (8x16 GB) (brak na liście części)

Pamięć masowa (HDD/SSD)
:Intel Optane 905P 960 GB - systemIntel Opt
ane

900P 280 GB x2 (RAID 0 Vroc) - PS scratchIntel
Optane P4800X 750 GB - w szafieIntel
P3600 1,6 TB (x3) - projektyIntel
DC S4600 1
.
9 TB (x4) - muzyka, zdjęcia, biblioteka, dokumentyIntel
P4500 8 TB - daneIntel
X-25-E 32 GB (SLC) x4 RAID 0 - gotówkaSamsung
960 PRO 512 GB - filmyToshiba
14 TB - kopia zapasowa + wieczne dyski twarde + mirrory
Układ GPU: Nvidia Quadro p600 - praca z kolorem 10-bitowym

Dźwięk: Creative AE-5 + Lisk Audio MOD3 (USB)

Słuchawki: Audio-Technica ATH-AD2000X + Audio-Technica AT2020 USBi + Creative Woof 3

Zasilacz: Seasonic Prime Titanium Ultra 1000W

Etui: Fractal Design Define 7 White

Radiatory CPU: Noctua U12S + NB Bionic eLoop B12-1 (x2)

Wentylatory: NB Bionic eLoop B14-2 (x5)

Od dłuższego czasu eksperymentuję z chłodzeniem w moim systemie, więc zrezygnowałem ze zwykłej pasty termicznej i całkowicie przestawiłem się na płytkę grafitową. Ponadto, z powodu ciągłych zmian sprzętu i demontażu systemu, doszedłem do wniosku, że robienie kabli w oplocie będzie wiązało się z ograniczeniami, więc postanowiłem całkowicie zrezygnować z oplotów i zająć się tylko produkcją rdzeni.

Starałem się, aby wszystko było jak najprostsze i jak najmniej obciążające. Wiele osób zapyta mnie, dlaczego mając tak drogie żelazo, mam chłodzenie powietrzem, a nie wodą. Wynika to z łatwości konserwacji i eksperymentowania. Woda wydaje się cię zamrażać, stajesz się ograniczony do zmian.

Ciężar wewnętrznych pasji i zmian pozwolił mi w końcu objąć zieleń, znaleźć w niej piękno i ukojenie, a dla mnie było to psychologiczne zwycięstwo i akceptacja siebie w nowej hipostazie.

Składanie komputera to prawdziwa sztuka, która łączy w sobie zaawansowaną technologię zawartą w postaci poszczególnych komponentów, ich funkcjonalność oraz ograniczenia narzucone przez prawa fizyki.

Jest to proces twórczy polegający na tworzeniu jednego organizmu z wielu części. Autor jest głęboko przekonany, że każde zgromadzenie jest tajemnicą między mistrzem a jego dzieckiem. Zmontowany komputer jest metafizycznym obrazem osoby, która zleciła jego montaż.

Dlatego każdy zasługuje tylko na taki zespół, który dokładnie odtworzy jego świat wewnętrzny. Im więcej wiemy o możliwościach poszczególnych elementów, im lepiej rozumiemy ich wzajemne oddziaływanie, im lepiej pojmujemy subtelności praw fizycznych, tym bliżej jesteśmy doskonałości. Budujemy komputer, unowocześniamy siebie...

Zobacz również