Komputery i laptopy

Projekt Air Silence. Rozdział 7: Bottom Line.

Projekt Air Silence dobiegł końca. Przypominam, że cały proces został ujęty w 7 publikacjach:

  • Projekt Air Silence. Rozdział 1: Początek.
  • Projekt Air Silence. Rozdział 2: Akcesoria. Część 1.
  • Projekt Air Silence. Rozdział 3: Akcesoria. Część 2.
  • Projekt Air Silence. Rozdział 4. Montaż.
  • Projekt Air Silence. Rozdział 5. Ustawienie.
  • Projekt Air Silence. Rozdział 6. Testy.
  • Projekt Air Silence. Rozdział 7: Podsumowanie.

Również wszystkie publikacje można znaleźć na DNS.Club pod tagiem "cisza powietrzna".

Od zakończenia budowy systemu minął prawie miesiąc. W tym czasie komputer był wykorzystywany codziennie jako narzędzie pracy i sporadycznie jako stanowisko do gier. Wydajność systemu, zgodnie z oczekiwaniami, jest wystarczająca dla moich scenariuszy pracy i okazjonalnych gier. Skoro mowa o papugach syntetycznych, to możecie się z nimi zapoznać w poprzednim poście.

Surowy wygląd Air silence, spodobał się nie tylko mnie, ale i całej rodzinie. Jednostka systemowa nie ma krzykliwego podświetlenia RGB i nie przyciąga zbytnio uwagi. Jednocześnie wygląda surowo i stylowo.

Jeśli mówimy o komforcie obsługi, to wszystkie cele postawione w pierwszej publikacji zostały osiągnięte. Przez większość czasu układ chłodzenia pracuje w trybie pasywnym. Gdy obciążenie jest poważne włączają się wentylatory obudowy. Startują na niskich obrotach i w większości przypadków to wystarcza do schłodzenia elementów. Komfort akustyczny jest znakomity. Nawet przy aktywnym chłodzeniu jedynym sposobem na stwierdzenie, czy komputer jest uruchomiony, czy nie, jest wskaźnik LED na panelu sterowania obudowy (i monitorze). Nawet późno w nocy nie słychać ciszy powietrza.

Najgłośniejszym elementem Air silence jest karta graficzna. Podczas normalnej pracy karta graficzna nie jest obciążona, dlatego też wentylatory chłodzące są w stanie spoczynku i nie wytwarzają żadnego hałasu. Jednak po uruchomieniu wymagającej gry lub wsadowej obróbki zdjęć, wentylatory karty graficznej włączają się, stając się jedynym źródłem hałasu w systemie.

Na zakończenie sesja zdjęciowa i materiał filmowy, który nie znalazł się w żadnej z publikacji.

Zobacz również