Blog

Jak wybierać akcesoria do smartfona? Futerały, szkła i folie i nie tylko.

Akcesoria do smartfonów mogą sprawić, że Twoje urządzenie będzie trwalsze i bardziej wydajne. Ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiednie dodatki. Producenci oferują różne rodzaje ochraniaczy ekranu, w tym szkła i folie. Oferują także akcesoria do ładowania telefonu. Pokażemy Ci, jak poruszać się po tej drodze.

Jak wybrać akcesoria ochronne do smartfona? Zacznijmy od ochrony ekranu

Ochrona wyświetlacza Twojego smartfona jest niezwykle istotna. Nieważne, czy telefon wygląda świetnie i dobrze się sprawuje. Ale jeśli urządzenie upadnie na ziemię, może spowodować poważne uszkodzenia.

Na rynku dostępnych jest wiele opcji, w tym folie ochronne, szkło hartowane i rozwiązania hybrydowe. Szkła są zazwyczaj grube i twarde, a także mało elastyczne. Łatwo się do nich przyklejać, a pęcherzyki powietrza zwykle szybko same znikają. Taka grubość sprawi, że będzie widać, że mamy zamontowane szkło hartowane. Należy unikać taniego, chińskiego szkła. Zdarza się, że pękają na rogach, ograniczają czułość ekranu lub pogarszają jego odbiór. Zdarza się, że nie są prawidłowo dopasowane. Folie ochronne są cienkie, elastyczne i często bardzo niedrogie. Ich montaż jest trudniejszy, ponieważ niewielkie rozproszenie uwagi może spowodować zwinięcie lub przekręcenie folii. Folia chroni ekran przed zarysowaniami i może być przydatna w przypadku uderzeń lub upadków, ale jej skuteczność może być ograniczona.

Hybrydy folii i szkła to świetny sposób na stworzenie ciekawych produktów. Łączą w sobie to, co najlepsze z obu rozwiązań. Hybrydy są prawie tak cienkie jak folie, ale mają mniejszą twardość niż zwykłe szkło. Są też bardzo łatwe w montażu. Są niezwykle odporne na uderzenia. W moim ostatnim smartfonie zastosowałem szkło FlexibleGlass 3MK i wytrzymało ono upadek na beton lub kafelki. Hybrydy są również odporne na pękanie i kruszenie się. Trzeba jednak przyznać, że po pewnym czasie na szklanej powierzchni może zbierać się dużo odcisków palców i zadrapań.

Jakie akcesoria możesz polecić do ochrony ekranu? Zapytaliśmy o to Arkadiusza Komisarza, szefa Force GSM we Wrocławiu. Od wielu lat ma do czynienia z akcesoriami wielu producentów. Najlepszą wskazówką jest Twój gust. Różne rodzaje ochraniaczy mają różną grubość i różny dotyk. Powinniśmy wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Nie ma znaczenia, jak proste lub podstawowe jest etui lub szkło, dopóki jest ochrona.

A co, jeśli Twój smartfon ma zakrzywiony wyświetlacz?

Wybór odpowiednich akcesoriów do ochrony smartfona z zakrzywionym ekranem może być trudniejszy. Ochrona ekranu jest możliwa, jeśli producent nie zakrzywia rogów. Nadal można używać szkieł wykonanych z tradycyjnych materiałów lub hybrydowych. Nie zakryją one całego przodu urządzenia, ale różnica jest minimalna. Gorzej, jeśli smartfon ma całkowicie zakrzywiony wyświetlacz, co często zdarza się w przypadku flagowych modeli.

Co powinieneś zrobić? Należy zwrócić szczególną uwagę podczas instalowania akcesoriów ochronnych na okrągły ekran. Może to sprawić, że cały proces będzie bardziej skomplikowany niż w przypadku smartfona z płaskim panelem przednim. Nie zniechęcaj się pierwszymi niepowodzeniami. Montaż szkła jest sztuką. Wiem, że potrzeba trochę czasu, aby zrobić to dobrze. Trudniej jest dobrać odpowiednie szkło do smartfona z zaokrąglonymi krawędziami. Nie polecam przyklejania szkieł tylko na krawędziach. Trzymają się one gorzej.

Więcej na temat akcesoriów do smartfona znajdziesz na https://kabledosmartfona.pl/

Etui smartfona

Czy szkła na obiektywy aparatów to konieczność czy ekstrawagancka fanaberia?

Szkło hartowane może być warte ochrony ekranu smartfona i obiektywów aparatu. Czy naprawdę potrzebujemy takiej ochrony? A może producenci akcesoriów zarabiają na niczego nie podejrzewających klientach? Uszkodzone obiektywy aparatów to częsty problem. Warto używać szkła do ochrony smartfona, zwłaszcza że aparaty często wystają z obudowy.

Ważny jest też wybór odpowiedniego etui. Co powinieneś zrobić?

Rodzaj etui, które wybierzesz, będzie zależał od Twoich osobistych preferencji i sposobu korzystania z urządzenia. Etui z klapką są idealne dla osób, które oglądają filmy na smartfonie lub chcą bezpiecznie przechowywać ważne dokumenty i karty. Etui z klapką może powodować problemy, jeśli użytkownik ma tendencję do sięgania po telefon co jakiś czas, pisania wielu wiadomości lub zerkania na ekran w celu sprawdzenia, czy nie ma nowych powiadomień. Lepiej jest kupić gumowe etui na tył telefonu. Nie chcemy wydawać zbyt wiele i zależy nam na dopasowaniu i wykonaniu etui. Można też rozważyć przezroczyste etui od 3MK lub galaretowate etui Mercury Goospery. Na rynku dostępne są również pancerne, specjalistyczne futerały. Takie futerały znacznie zwiększają odporność smartfona na różnego rodzaju upadki. Mogą być jednak drogie. Pancerny telefon wygląda też mniej elegancko i jest mniej użyteczny.

Jak wybrać akcesoria do smartfona?

Akcesoria, takie jak ładowarki, kable i słuchawki, mogą być drogie. Należy uważać na produkty niskiej jakości i nieoryginalne. Możliwe, że Twój smartfon będzie się dłużej ładował, jeśli kupisz bardzo długi, tani kabel do ładowarki. Czasami konsekwencje mogą być jeszcze poważniejsze.

Przyjrzyjmy się wiarygodnym źródłom akcesoriów do smartfonów. Możemy korzystać z produktów polecanych przez producenta lub zamienników od sprawdzonych firm. Dobór akcesoriów ochronnych powinien być uzależniony od naszych osobistych preferencji. Musimy wziąć pod uwagę warunki, w jakich telefon będzie użytkowany.

Zobacz również