Komputery i laptopy

Składanie komputera z białych elementów (marzec 2020)

Postarajmy się, aby nie przekroczyła ona 60 tys.

No to zaczynamy!!! Zacznijmy od płyty głównej, będzie to nasza Giga Z390 UD. Całkiem świeża "matka". Są jeszcze tańsze, ale nie radziłbym ryzykować! Dlaczego starszy chipset? Wiem, że prędzej czy później przyjdą do mnie myśli: cholera, powinienem był zapłacić więcej!

Teraz potrzebna jest pamięć RAM. Zastanawiam się nad dobrym zestawem 16 GB. 3000MHz. Godziny CL15-17-17-35. Możesz podkręcać, jeśli chcesz! )

Wstawimy tu procesor i5 9400F. Możliwa jest także seria K, ale mamy ograniczony budżet.

Akceleratorem wideo będzie KFA2 GeForce GTX 1660 Super EX white. Rozumiem, że karta jest kontrowersyjna, ale...


Coś się zapomniało... aaaa, trzeba ochłodzić mózgi!!! Chłodniejsze jest to dziecko.

Z magazynem sprawa nie jest tak oczywista, ale nie! Opowiadam się za całkowitym odejściem od ciężkich, szumiących dysków twardych. Weźmy na przykład 500 GB m2.

W przyszłości można będzie w dowolny sposób rozszerzyć pamięć i na razie wystarczy (nie).

Zasilmy to wszystko za pomocą zasilacza 600W od Zalmana. Całkiem przyzwoite zasilacze, od dłuższego czasu na rynku. Ale tutaj chodzi oczywiście o estetykę, a za takie pieniądze trudno wybrać coś bardziej estetycznego.

Dlatego umieśćmy to wszystko w etui firmy DeepCool. Dla mnie jednak zbieranie w takich przypadkach jest o wiele łatwiejsze niż w innych. Jest jednak pewien niuans, przy montażu lepiej jest najpierw naładować zasilacz i wcześniej pociągnąć za przewody zasilacza gniazdkowego. Ponieważ płytki ATH znajdują się w górnej części bloku, są to styki wyjściowe.

Gramofony mogą być dowolne, ja lubię takie!

Razem 58642rub.

Dziękujemy za poświęcony czas...

Zobacz również