Gry komputerowe

Recenzja gry wideo - Halo Infinite

Moja pierwsza styczność z serią Halo rozpoczęła się na mojej przestarzałej konsoli Xbox 360. Grałem wtedy w ostatnią część Halo 4, ale nie podobała mi się zbytnio i porzuciłem ją w powijakach, zanim rozegrałem kilka godzin.

Dane techniczne

Klasyfikacja gier
Nazwa gry Halo Nieskończoność
Gatunek Działanie
Platforma Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox ONE, Windows 10, 11.
Twórcy i lokalizatorzy
Wydawca Xbox Game Studios
Deweloper 343 Przemysł
Rok wydania 2021
Data wydania 08.12.2021
Język
Rodzaj tłumaczenia Język rosyjski interfejs i napisy
Język interfejsu Rosyjski
Przemówienie English
Rozgrywka
Tryb dla jednego gracza obecny
Tryb multiplayer
Dodatki
Ograniczenia wiekowe 16+

Wymagania systemowe dla Halo Infinite na PC

Minimalne wymagania systemowe

System operacyjny Windows 10, 11
Procesor Intel Core i5-4440 lub AMD FX-8370
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti lub AMD Radeon RX 570;
RAM 8GB
Wersja Directx 12
Wolne miejsce na dysku 50GB

Zalecane wymagania systemowe

System operacyjny Windows 10, 11
Procesor Intel Core i7-9700K lub AMD Ryzen 7 3700X
Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2070 lub AMD Radeon RX 5700 XT
RAM 16GB
Wersja Directx 12
Wolne miejsce na dysku 50 Gbajtów

Fabuła rozpoczyna się

Halo 5 rozpoczyna się od tego, że główny bohater Master Chief zostaje skopany przez złowrogiego, małpopodobnego wygnańca "Atrioxa" i pozostawiony w przestrzeni kosmicznej aż do momentu, gdy odnajdzie go pilot.

Przyprowadzając Master Chiefa na statek, pilot Echo 216 próbuje ożywić ofiarę i udaje mu się to bez większych problemów.

Po ożywieniu Master Chief niemal natychmiast wyrusza w podróż po rozbitym pierścieniu Halo i zaczyna niszczyć niektórych wrogów, którzy z takim wysiłkiem i uporem wysłali go w letargiczny sen w kosmosie.

Po zrobieniu trochę hałasu na statku, Master Chief nawiązuje kontakt z złowrogim przywódcą egzorcysty nazwie "Esharum", który, jak to zwykle bywa z złoczyńcami, grozi Master Chief z odwetem, a z takich odwetów, że jest pewien, że będzie błagać o litość!

Po tych wszystkich groźbach pozostaje nam tylko przejść grę i ukarać naszych wrogów jak tylko się da, aby obalić zagrożenie w postaci Esharuma i jego wygnanych popleczników!

Grafika i optymalizacja osobista opinia

Grafika w Halo 5 nie powala na kolana, ale i tak wygląda bardzo dobrze, nawet na konsoli o nie najwyższej wydajności, jaką jest Xbox Series S. Grafika jest na dość wysokim poziomie i osobiście bardzo mi się to podoba, gdyż wiele rzeczy jest dobrze przemyślanych.

"Może dlatego, że nie jestem grafikiem i jestem zadowolony z grafiki i nie gram w nic lepszego niż to, co jest na zewnątrz, więc nie jest to trochę obniżenie jakości.

Naprawdę podoba mi się fakt, że gra działa bardzo płynnie nawet w trybie "Quality" na Xbox Series S. Żadne lagi ani błędy nie są zauważalne.

Ogólnie optymalizacja gry jest na bardzo wysokim poziomie i osiadanie to coś do FPS lub pogorszenie grafiki, nie pilnuję tego słowa całkowicie.

Jedyną wadą w grafice zauważyłem efekty specjalne z wybuchów, ponieważ są one zbyt niechlujne i nie realistyczne, to tak jakby zrobili ludzie w oparciu o grę lat dziewięćdziesiątych lub po prostu nie miał czasu, aby umieścić tutaj przyzwoite efekty wideo.

Rozgrywka

Rozgrywka w tej grze jest po prostu świetna. Przejście gry jest o tyle trudne, że producent stworzył po prostu świetną sztuczną inteligencję, która sprawia, że wrogowie są nie tylko sprytni, ale i niezwykle niebezpieczni.

Nie ma czegoś takiego w grze, że strzelasz do wroga, a on po prostu stoi i nic nie robi. Wróg jest zawsze w ruchu, a czasami wydaje się, że jest człowiek zamiast bota, i to na średnim poziomie trudności! Czasami nawet wtedy, gdy próbujesz obezwładnić przeciwnika i zabrać mu tarczę. Zaczyna natychmiast uciekać lub poddawać się, ale odwróć się do niego plecami, on potrafi uderzyć od tyłu, i to mnie naprawdę zaskoczyło! Nie mówię nawet o trybie "Trudny", bo w tym trybie nie byłem w stanie przebrnąć przez dziesięć minut.

Broń w grze po prostu się zacięła, wystarczy dla każdego! Ale szybko kończy ci się amunicja, a to nie jest dobre, bo pozostanie bez broni nawet przez kilka sekund w tej grze jest obarczone śmiercią dla Master Chiefa!

Wrażenia ze strzelania na gamepadzie są świetne, ponieważ był to mój pierwszy raz, kiedy grałem na gamepadzie, nie próbując nawet przesiąść się na klawiaturę i mysz. Sterowanie jest zaimplementowane bardzo sprytnie i wygodnie. Nawet po kilku godzinach w pełni przyzwyczaiłem się do sterowania, jest ono naprawdę intuicyjne zarówno na konsoli, jak i na PC. Chciałbym również dodać, że wibracje na cudownym gamepadzie są bardzo dobrze zrobione i czuć, że jest się w trakcie walki, naprawdę mi się to podoba!

To, co naprawdę podobało mi się w grze, to otwarty świat, w którym możesz swobodnie poruszać się, aby przejmować coraz więcej baz wroga, ratować jeńców wojennych i po prostu wymiatać teren z bandy wyrzutków.

Po zdobyciu bazy można przywołać różnego rodzaju sprzęt, uzupełnić ekwipunek o broń, coś w rodzaju małego obozu zaopatrzeniowego.

Być może jedyną wadą jest sterowanie na gamepadzie.

Gra posiada również wszelkiego rodzaju sprzętu do kontroli, które będą miały długi i trudny do przyzwyczajenia się, jak to nie wygląda jak coś strasznego w pierwszym czasie niewygodne! Aby wcisnąć gaz i ruszyć do przodu trzeba trzymać lewy drążek w górze, a co by się cofnąć to trzeba wycofać lewy drążek w dół i spłukać pianę, aby kontrolować skręty trzeba skręcić prawy drążek albo w prawą stronę albo w lewą, z kolei skręca samochód wraz z przeglądem kamery, jest to strasznie niewygodne!!!

Przykładowy film "Prawdopodobnie moja najlepsza jazda ATV do tej pory!

Dźwięk i aktorstwo głosowe

Dźwięk w grze producent wykonał kawał dobrej roboty. Podoba mi się dźwięk pistoletów, granaty wybuchają, świetna ścieżka dźwiękowa, choć nie podoba mi się voice acting niektórych postaci w grze, jak po prostu chodzić i dosłownie mówić w głos dziecka, i miałem wrażenie, że bohaterowie byli po prostu brakuje na pieniądze.

Chciałbym również zauważyć, że gra nie ma tłumaczenia dźwięku na język rosyjski. Są tylko napisy, a dla mnie jest to ogromna wada, bo gra, choć ma świetną grafikę i świetną optymalizację, ale nie jest to gra z serii Grand Theft Auto, która może wybaczyć to niedociągnięcie. W czasach w tej zabawki, nie tylko, że zadanie odczytać czas nie jest, a nawet oderwać się od gry na sekundę, aby odpowiedzieć na pytania biznesowe do swojego szefa. Gra jest bardzo dynamiczna i mrugać oczami tylko prawo tutaj nie będzie działać. Czyli raz mrugnął "dostał kulkę", a dwa razy mrugnął "zabił".

Plusy

1.Doskonała optymalizacja;

2.Niezła grafika;

3.Doskonała ścieżka dźwiękowa;

4.Możliwość grania na abonament.

Cons

1. Brak tłumaczenia na język rosyjski (tylko napisy);

2. Niewiele efektów specjalnych.

Wniosek

Gra nie jest zła, optymalizacja, grafika i niesamowita sztuczna inteligencja przeciwników, co aj czasami wydaje się, że grasz z prawdziwymi ludźmi. Polecam grać ludziom, którzy lubią taktycznie strzelać, jak bez taktyki w grze nic nie zrobić, w przedniej przepustki nie będzie działać! Rodzaj Counter Strike'a w gwieździstym świecie. Świetna zabawka!

Zobacz również