Komputery i laptopy

Budowa komputera za 60 tys. rubli

Dzień dobry, dzisiaj chciałbym opowiedzieć o zbudowaniu bardzo ciekawego i niedrogiego rozwiązania PC do 240-hercowego grania, streamowania, a także do pracy w wielu ciężkich programach twórczych. Mamy budżet w wysokości 55-60 tys. rubli. Jeśli jesteś zainteresowany, zacznij.

Na początek warto zdecydować się na platformę, ja wybrałem AM4. Procesor mamy AMD RYZEN 5 2600X, co mogę powiedzieć, jest to budżetowy, mocny procesor, który doskonale się ściga i ma dobrą wydajność, a także jest całkiem fajny.

Teraz zdecydujmy się z tobą z płyty głównej, w tym budynku mogę umieścić płytę główną na chipsecie B450 z doskonałym podkręcania, zarówno CPU i RAM, ma doskonały układ zasilania, i dobrze, duże radiatory, a gdzie wszystkie ulubione podświetlenie. Gigabyte Aorus B450 PRO. W przyszłości będzie można podłączyć ryzen 7 (ale lepiej go nie podkręcać).

W tej konstrukcji umieściłem system chłodzenia wodnego, osobiście miałem go na moim podkręconym FX-9590. Proszę o uwagę gamer storm maelstrom 240t. Mimo przystępnej ceny bardzo dobrze radzi sobie z celami i zadaniami.

Jeśli chodzi o RAM, to nie jest tajemnicą, że Ryzen wymaga dobrej pamięci RAM, a dokładniej częstotliwości, więc nie będziemy przepłacać za podkręcanie i włożymy tutaj zestaw 2 płyt po 8 gigabajtów każda, w sumie dostaniemy 16 gigabajtów pamięci DDR4 A-Data XPG Spectrix D60G RGB. Jego częstotliwość wynosi 3000 mhz, przy timingach 16-18-18, ale podkręcimy go do 3200-3400 przy tych samych timingach.

Wszystkich interesowała karta graficzna, którą tu umieścimy, jest to GTX 1660 6 GB w wersji MSI. Jak na swoją cenę jest wydajny i ma wystarczającą moc do wielu zadań oraz do gier high-end. Ta karta graficzna ma metalowy backplate, dwa duże talerze obrotowe i dobry system chłodzenia z rurkami cieplnymi.

Podałem tu zasilacz 700-watowy, ale wyjaśnię - podałem go z rezerwą i z dobrym blokiem, który ma certyfikat 80 plus bronze, wszystko, czego potrzebujesz, to ochrona przed przepięciami i przeciążeniami. Bądź cicho SYSTEM POWER 9.

Mój dysk twardy to WD BLUE 2TB. Używam go od ponad dwóch lat i nie mogę powiedzieć nic złego.

Moim dyskiem SSD był M2 sformatowany przez firmę Kingston o pojemności 120 GB, co wystarcza na system operacyjny i kilka ważnych programów. A biorąc pod uwagę jego cenę - 1590 rubli. To doskonały wybór.

Wybrałem również obudowę Aerocool cylon. Wystarczy dobra obudowa z hartowanym szkłem i dobrym zarządzaniem kablami.

Dziękuję wszystkim za uwagę, krytykę przyjmuję, następny artykuł będzie dotyczył całkowicie białej konstrukcji.

Zobacz również